headerphoto

Θέματα Εξετάσεων

 

Πρόγραμμα,Θέματα Και Απαντήσεις Πανελληνίων Εξετάσεων 2008

Οι  απολυτήριες εξετάσεις για τα μαθήματα που εξετάζονται σε επίπεδο σχολικής μονάδας θα διενεργηθούν για την Γ΄ τάξη των ημερήσιων Γενικών Λυκείων και  για την  Δ΄ τάξη των εσπερινών Γενικών Λυκείων από 4 μέχρι και 18 Ιουνίου, με βάση το αναλυτικό πρόγραμμα που καταρτίζει το κάθε λύκειο χωριστά.

Ως ώρα έναρξης εξέτασης ορίζεται η 08:30 π.μ.
Οι υποψήφιοι πρέπει να προσέρχονται στις αίθουσες εξέτασης μέχρι τις  08:00 π.μ.
Η διάρκεια εξέτασης κάθε μαθήματος είναι τρεις (3) ώρες, εκτός από το μάθημα ειδικότητας Αρχιτεκτονικό Σχέδιο για το οποίο η διάρκεια εξέτασης είναι τέσσερις (4) ώρες.

 

Γ΄ ΤΑΞΗ ΓΕΝΙΚΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ
ΗΜΕΡ/ΝΙΑ ΜΑΘΗΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ
1 Τρίτη 20/5
Νεοελλ. Γλώσσα
(Θέματα - Απαντήσεις)
Γενικής Παιδείας
2 Πέμπτη 22/5
Βιολογία
(Θέματα - Απαντήσεις)
Γενικής Παιδείας
Γενικής Παιδείας
Μαθηματικά & Στοιχεία Στατιστικής
(Θέματα - Απαντήσεις)
Γενικής Παιδείας
Ιστορία
(Θέματα - Απαντήσεις)
Γενικής Παιδείας
3 Σάββατο 24/5
Νεοελλ. Λογοτεχνία
(Θέματα - Απαντήσεις)
Θεωρητική Κατεύθυνση
Μαθηματικά
(Θέματα - Απαντήσεις)
Θετική & Τεχνολογική Κατεύθυνση
4 Τρίτη 27/5 Θεωρητική Κατεύθυνση
Βιολογία
(Θέματα - Απαντήσεις)
Θετική Κατεύθυνση
Χημεία - Βιοχημεία
(Θέματα - Απαντήσεις)
Τεχνολογική Κατεύθυνση (Κύκλος Τεχν/γίας & Παραγωγής)
Αρχές Οργ. & Διοικ. Επιχειρήσεων
(Θέματα - Απαντήσεις)
Τεχνολογική Κατεύθυνση (Κύκλος Πληροφορικής & Υπηρεσιών)
5 Πέμπτη 29/5
Αρχαία Ελληνικά
(Θέματα - Απαντήσεις)
Θεωρητική Κατεύθυνση
Θετική & Τεχνολογική Κατεύθυνση
6 Σάββατο 31/ 5
Λατινικά
(Θέματα - Απαντήσεις)
Θεωρητική Κατεύθυνση
Χημεία
(Θέματα - Απαντήσεις)
Θετική Κατεύθυνση
Ηλεκτρολογία
(Θέματα - Απαντήσεις)
Τεχνολογική Κατεύθυνση (Κύκλος Τεχν/γίας & Παραγωγής)
Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγρ/κό Περιβάλλον
(Θέματα - Απαντήσεις)
Τεχνολογική Κατεύθυνση (Κύκλος Πληροφορικής & Υπηρεσιών)
7 Τρίτη 3/6
Αρχές Οικονομικής Θεωρίας
(Θέματα - Απαντήσεις)
Μάθημα Επιλογής όλων των Κατευθύνσεων


ΕΙΔΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ
ΗΜΕΡ/ΝΙΑ ΠΡΩΙ ΑΠΟΓΕΥΜΑ
1 Παρασκευή 20/6
Αγγλικά
2 Σάββατο 21/6
Γαλλικά
3 Δευτέρα 23/6
Γερμανικά
Ισπανικά
4 Τρίτη 24/6
Ελεύθερο Σχέδιο
5 Τετάρτη 25/6
Γραμμικό Σχέδιο
6 Πέμπτη 26/6
Αρμονία
Ιταλικά
7 Παρασκευή 27/6
Έλεγχος Μουσικών Ακουστικών Ικανοτήτων

2ος ΚΥΚΛΟΣ ΤΕΕ
  ΗΜΕΡ/ΝΙΑ ΜΑΘΗΜΑ
1 Πέμπτη 12/6
Μαθηματικά
(Θέματα - Απαντήσεις)
2 Παρασκευή 13/6
Νέα Ελληνικά
(Θέματα - Απαντήσεις)
3 Σάββατο 14/6
Μετάδοση Δεδομένων & Δίκτυα Η/Υ ΙΙ
(Θέματα - Απαντήσεις)
Ναυσιπλοΐα
(Θέματα - Απαντήσεις)
Αρχές Οικονομικής Θεωρίας
(Θέματα - Απαντήσεις)
Στοιχεία Μηχανών
(Θέματα - Απαντήσεις)
Στοιχεία Ειδικής Διατροφής
(Θέματα - Απαντήσεις)
4 Τρίτη 17/6
Οικοδομική
Ιστορία Τεχνών
Ειδικές Ηλεκτρικές Εγκαταστάσεις
Ποιοτικός Έλεγχος Υφάσματος
5 Τετάρτη 18/6
Ποιοτικός Έλεγχος
Στοιχεία Νοσολογίας - Πρόληψη
Σύγχρονες Γεωργικές Επιχειρήσεις
Δομή & Λειτουργία Μικροϋπολογιστών
6 Πέμπτη 19/6
Μηχανές Πλοίου Ι
Εκπομπή & Λήψη Ραδιοφωνικού Σήματος
Ηλεκτρομηχανικά & Ηλεκτρονικά Συστήματα Αυτοκινήτου
Αρχιτεκτονικό Σχέδιο

Τελευταία Νέα